Tarnów, Kraków, Nowy Targ
+48 693 110 752
Poradnik:Zakwaszenie organizmu
Jak sprawdzic zakwaszenie organizmu - Gabinet Prekursor

Jak sprawdzić, czy organizm jest zakwaszony?

Tak jak ze znaczą liczbą ciążących nam dolegliwości, tak i z zakwaszeniem organizmu można sobie poradzić. Kluczem jest tu jednak właściwe poznanie swojego organizmu, czyli odpowiednia, jak najszybsza diagnoza. Jak można sprawdzić, czy nasz organizm jest zakwaszony?

  • Domowe badanie pH moczu – do jego wykonania potrzebne będą papierki lakmusowe (paski) o jak najdokładniejszej skali pomiaru. Badanie należy wykonać zaraz po nocy (podczas pierwszego oddawania moczu). Wykonując badanie należy skierować środkowy strumień moczu na jeden pasek, a następnie porównać wynik z wzornikiem. Optymalny wynik będzie mieścił się w przedziale o 6 do 8 pH. Badanie należy regularnie powtarzać, a otrzymane wyniki – porównywać ze sobą.
  • kwantowa diagnoza organizmu – nowoczesne badanie, wykorzystujące naturalne promieniowanie komórek organizmu. Każda z komórek działa jak maleńki magnes, wytwarzający wokół siebie pole magnetyczne. W przypadku, gdy w komórkach występują zmiany patologiczne, pole to ulega zaburzeniu. Jest to badanie bardzo proste i zajmujące niewiele czasu.
  • Analiza Pierwiastkowa Włosów  – to nowoczesna metoda diagnostyczna, umożliwiająca dokonanie dokładnej analizy stanu odżywienia organizmu (na poziomie komórkowym). Włosy odzwierciedlają to, co znajduje się w naszych tkankach, więc dzięki badaniu APW możliwe jest poznanie składu mineralnego całego organizmu.

Wykonanie Analizy Pierwiastkowej Włosów pozwoli nie tylko uzyskać informacje o możliwym zakwaszeniu, ale i o stanie odżywienia organizmu. Dodatkowym celem takiego badania jest pozyskanie motywacji do dbania o siebie. Tak, jak w przypadku zakwaszenia, tak i przy innych trudnościach istotne jest jak najszybsze zdefiniowanie problemu i podjęcie odpowiedniego działania. Chorobom łatwiej jest zapobiegać. Im szybciej to zrobimy, tym lepiej dla nas i naszego zdrowia.

Masz pytania?

Zadzwoń do nas lub napisz, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania (+48 693110752)

Related Posts