Tarnów, Kraków, Nowy Targ
+48 693 110 752
Badanie
kropli krwi

Mikroskopowa analiza kropli krwi

Badanie żywej kropli krwi jest wykonywane za pomocą mikroskopu połączonego z komputerem. Badanie to umożliwia obserwację krwi będącej nadal żywą tkanką, dzięki czemu możemy ocenić stan zdrowia oraz zdefiniować problemy zdrowotne na wczesnym etapie rozwoju.

Badanie wykonywane w Gabinecie Prekursor trwa 60 minut i jest uzupełnione konsultacją oraz poradami dietetycznymi. Do badania pobierana jest mała kropla krwi z opuszka palca. W trakcie badania przez cały czas można obserwować stan krwi na monitorze komputera.

Jakie korzyści daje analizy kropli krwi?

Analiza kropli krwi w kolorowym polu widzenia może pomóc w zidentyfikowaniu źródła chorób i dolegliwości. Dla porównania warto wiedzieć, iż tradycyjna medycyna w wielu przypadkach skupia się często na niwelowaniu objawów chorób a nie ich przyczyny.

Badanie krwi umożliwia wykrycie nieprawidłowości w organizmie zanim przeistoczą się one w choroby. Niektóre schorzenia, takie jak uszkodzenia wolnorodnikowe, zaburzenie funkcjonowania organów wewnętrznych, niedobory i stan obniżonej odporności, dzięki badaniu kropli krwi są możliwe do zdiagnozowania wcześniej zanim wystąpią objawy. Mikroskopowa obserwacja krwi dodatkowo umożliwia stwierdzenie obecności elementów patologicznych i różnego rodzaju mikroelementów.

Wykrycie nieprawidłowości na wczesnym etapie pozwala na podjęcie odpowiedniej interwencji i przywrócenie organizmowi równowagi. Połączenie wskazówek, porad wynikających z mikroskopowej analizy krwi oraz tradycyjnego leczenia może znacznie skrócić czas powrotu do zdrowia. Jest to możliwe za sprawą dokonania stosowanych zmian w trybie życia oraz wypracowania nowych, zdrowych nawyków żywieniowych. Istotne jest również uzupełnienie niedoborów za pomocą właściwie dobranych suplementów diety.

Oprócz badania krwi w trakcie godzinnej konsultacji poruszymy tematy związane z profilaktyką zdrowia, zdrowym trybem życia oraz odpowiednią dietą. W przypadku skomplikowanych i poważnych problemów zdrowotnych polecimy i wskażemy alternatywne badania i specjalistów gdzie można wykonać już bardziej ukierunkowaną diagnostykę medyczną.

W czym konkretnie może pomóc mi to badanie?

Analiza kropli krwi pozwala ocenić wiele aspektów zdrowia ludzkiego organizmu. Należą do nich:

  • poziom sił witalnych i obronnych organizmu,
  • uszkodzenia komórek krwi o charakterze wolnorodnikowym,
  • problemy dotyczące procesu trawienia oraz stan narządów wewnętrznych, m.in. wątroby, śledziony oraz trzustki,
  • niedobory witamin i składników odżywczych, m.in. kwasu foliowego, witaminy B12 oraz żelaza,
  • ocena ryzyka takich schorzeń, jak udar mózgowy, zawał serca oraz problemy zatorowo-zakrzepowe,
  • zaburzenia przemiany cholesterolu oraz kwasu moczowego – mikroskopowa analiza kropli krwi stanowi badanie, dzięki któremu można zaobserwować tworzące się blaszki miażdżycowe,
  • ocena stopnia niedotlenienia organizmu, spowodowanego np. nieodpowiednim krążeniem,
  • stwierdzenie obecności różnego rodzaju mikroorganizmów: bakterii, grzybów, larw pasożytów, infekcji wirusowej
  • stwierdzenie obecności wtrętów toksycznych.

Standardowe testy laboratoryjne wykrywają zmiany, które znajdują się już zaawansowanym stadium rozwoju. Wówczas podjęcie interwencji może być na tyle późne, że proces leczenia będzie trudniejszy i dłuższy. Mikroskopowa analiza kropli krwi w kolorowym polu widzenia potrafi wykazać bardzo wczesne zmiany, a zatem ich leczenie przebiega łatwiej i szybciej.

Dla kogo jest badanie?

W Gabinecie Prekursor skupiamy się na profilaktyce zdrowia więc szczególnie zapraszamy osoby chcące zapobiegać chorobom.

Ponieważ badanie oraz nasze konsultacje dotyczą głównie źródeł problemów zdrowotnych na konsultacje zapraszamy osoby chcące skupić się na usuwaniu przyczyn chorób a nie tylko ich objawów.

Gorąco polecamy nasze badanie także osobom z długotrwałymi problemami zdrowotnymi.

Osoby planujące powiększenie rodziny także dowiedzą się na co zwrócić uwagę, jaki prowadzić tryb życia żeby zapewnić prawidłowy rozwój płodu a następnie młodego członka rodziny.

Jak wykonywane jest badanie?

Analiza kropli krwi - Gabinet Prekursor
Analiza kropli krwi – Gabinet Prekursor

W badaniu wykorzystujemy fakt, że krew od momentu pobrania jest jeszcze przez pewien czas żywą tkanką. Przy zastosowaniu dużego powiększenia widoczne są we krwi jej składniki. Dostrzec można obraz krwinek oraz ich ułożenie względem siebie. Oprócz elementów , które są składnikami krwi stwierdzić możemy obecność pewnych struktur patologicznych, różnego rodzaju mikroorganizmów.

Próbkę pobiera się z kropelki krwi nakłutego palca. Nakłada się na szkiełko mikroskopowe z którego obraz za pomocą kamery zainstalowanej na mikroskopie jest transmitowany na monitor komputera. Tu przez kilkanaście minut mamy możliwość obserwacji obrazów zawartości swojej kropli . Istnieje również możliwość zapisania tych obrazów na nośnikach pamięci dzięki czemu wykonując kolejne porównawcze badanie monitorować zmiany zachodzące we krwi z upływem czasu.

Przygotowanie do badania

Przed badaniem wskazane jest żeby powstrzymać się od jedzenia przez 2 godziny

Proszę pamiętać o spożywaniu odpowiedniej ilości wody. Przed badaniem proponujemy wypić 1-2 szklanki wody.

Wynik z badania

Po wykonanym badaniu kropli krwi podsumowujemy obserwacje opisem obrazu krwi wraz z zaleceniami dietetycznymi i suplementacyjnymi.

W trakcie badania zapisujemy zdjęcia obrazu krwi (zrzut z ekranu) – na życzenie możemy zdjęcia wgrać na pendrive lub wysłać mailem

W zależności od potrzeb rekomendujemy jakie badania należy jeszcze zrobić do jakich specjalistów należy się udać

Przykładowe obrazy krwi w trakcie badania kropli krwi


Zainteresowany badaniem?

Zadzwoń do nas lub napisz, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania (+48 693110752)