Badanie i analiza pierwiastkowa włosa, Biomol
Nowoczesne badanie stanu zdrowia opierające sią na analizie pierwiastkowej włosów. Badanie nie tylko pozwala diagnozować obecne dolegliwości pacjenta ale także dostarcza informacji związanej z potencjalnymi chorobami jakie mogą dotknąć pacjenta jeśli nie zostaną wprowadzone zalacena wskazówki żywieniowe.
Dlaczego analiza włosa, a nie krwi?
Analiza pierwiastkowa włosa jest testem laboratoryjnym określającym ilość pierwiastków we włosach. Pierwiastki we włosach są bardziej stężone niż w surowicy krwi (średnio 50 razy), np. ilość wapnia we włosach jest ok. 200 razy większa niż we krwi, a magnezu 30 razy. Udowodniono, że zachodzi bliska zależność między ilością pierwiastków we włosach i narządach wewnętrznych. Włosy są „dokumentacją” stanu wewnętrznego organizmu. Krew jest tkanką homeostatyczną i w razie braku pierwiastków w diecie pobiera je z narządów. Na podstawie analizy krwi nie można stwierdzić jakie jest ich nagromadzenie w tkankach. Stężenie pierwiastków we krwi może zmieniać się wraz z emocjami i porą dnia.
Biopierwiastki są wbudowane w strukturę włosa w trakcie wzrostu, a ich stężenie dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie w dłuższym czasie ok. 2-3 miesięcy.
Dlaczego analiza pierwiastków śladowych?
Pierwiastki nie moga być wyprodukowane przez organizm, możemy je wprowadzić wyłącznie z pożywieniem i wodą. Są one niezbędne do ogromnej ilości przemian zachodzących w organizmie w każdym okresie naszego życia
Zalety analizy pierwiastkowej włosa
Bezinwazyjna i niedroga, zastępuje kilkanaście badań. Próbki włosów pobiera się łatwo i bezboleśnie. Można je przesyłać pocztą.
Włosy dostarczają informacji o składnikach przechodzących do nich z krwi oraz ze środowiska, które nas otacza (metale toksyczne).
Włosy zostały wybrane przez Światową Organizację Zdrowia i Agencję Ochrony Środowiska do oceny wpływu metali toksycznych na organizm.
Analiza pierwiastkowa włosów jest wygodną i nieinwazyjną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu i można ją wykorzystać w:
- profilaktyce
- rehabilitacji
- objawach przewlekłego zmęczenia i stresu
- zatruciach metalami toksycznymi (ołów, glin, kadm, rtęć)
- leczeniu otyłości
- zaburzeniach dermakologicznych (wypadaniu włosów, bielactwo, łuszczyca)
- planowaniu ciąży i jej przebiegu
- długotrwałym wysiłku fizycznym (praca i sport)
- zaburzeniach hormonalnych
- zaburzeniach gastrologicznych (zespół złego wchłaniania)
- zaburzeniach neurologicznych
- zaburzeniach kardiologicznych
- zaburzeniach układu odpornościowego (alergie)
- wsparciu leczenia wielu chorób
- doborze właściwej diety oraz indywidualnej suplementacji
- ustaleniu indywidualnego programu odżywczego
- wskazaniu tendencji chorobowych
Jak wygląda pełny proces przeprowadzenia badania tkanki włosa?
Cały proces badania składa się z trzech następujących kroków rozłożonych w czasie:
- Pobranie włosów pacjenta oraz wypełnienie ankiety. Proponujemy aby pobranie włosów oraz wypełnienie ankiety miało miejsce w naszym gabinecie. Uzyskają wtey Państwo dokładne informacje nt. badania oraz odpowiedzi na wszelkie pytania. Jeżeli obecność osobista jest niemożliwa prosimy o kontakt z nami oraz przesłanie włosów oraz ankiety pocztą
- Po otrzymanych wynikach z laboratoium (2-4 tygodni) zapraszamy Państwa na spotkanie oraz omówienie wyników.
- Aby dokładne wyniki jakie otrzymujemy przełożyły się na rzeczywistą poprawę zdrowia proponujemy Państwu dodatkowe ułożenie dedykowanego programu dietetycznego oraz wykupienie suguerowanej przez laboratorium oraz dietetyka suplementacji.
Wyniki analizy:
Otrzymasz czytelną, graficzną prezentację wyników, aż 30 pierwiastków i 17 proporcji, oraz opis zawierający interpretację Twoich wyników:
- typ przemiany materii
- omówienie proporcji odbiegających do normy
- wskazanie tendencji chorobowych
- indywidualny program dietetyczno-odżywczy oraz chronoselektywną suplementację naturalnymi preparatami odżywczymi, witaminami, minerałami, antyoksydantami, ziołami.
Otrzymany program ma na celu oczyszczenie organizmu i przywrócenie równowagi metabolicznej, taki stan zabezpiecza organizm przed chorobami. Przywrócenie równowagi metabolicznej jest elementem procesu leczenia każdej choroby. Poniżej przedstawione są dwie, przykładowe strony prezentujące poziom pierwiastków w organiźmie oraz wybrane, istotne proporcje jednych pierwiastków do innych.
Poziom pierwiastków w organizmie | Proporcje pomiędzy wybranymi pierwiatkami |
---|---|
![]() ![]() | ![]() ![]() |
Czy wiesz, że…
Niedobór wapnia, magnezu i żelaza w diecie powoduje nadmierne wchłanianie toksycznego ołowiu przez nasz organizm z wody, pożywienia i powietrza!
Nadmierne spożywanie samego wapnia może przyczynić się do osteoporozy i nadwagi!
Mała ilość chromu, wanadu i manganu, przy wysokiej proporcji Ca/Mg i Fe/Cu oraz niskiej proporcji Ca/P świadczy o niewłaściwej przemianie węglowodanów i może prowadzić do cukrzycy typu 2!
Stres powoduje lawinę reakcji biochemicznych. Odpowiedzią organizmu jest reakcja walki lub ucieczki. Wywołuje to w organizmie zmiany mobilizujące do wytwarzania energii. Organizm jest w stanie ciągłej gotowości, zużywając przy tym nadmierne ilości minerałów i witamin!
Co powoduje zachwianie równowagi pierwiastkowej w organizmie?
Spożywanie żywności przetworzonej, nadużywanie alkoholu, używek, złych tłuszczy. Niewłaściwe odchudzanie, złe nawyki żywieniowe.
Stres – powoduje uciekanie z organizmu skłądników odżywczych i złe ich przyswajanie.
Leki – niszczą skłądniki odżywcze, wchodzą w reakcje z żywnością i pomiędzy sobą tworzą nowe związki, wprowadzają metale toksyczne.
Zanieczyszczone środowisko, woda, gleba, powietrze.
Przyjmowanie niewłaściwych, często syntetycznych suplementów diety. Znane są badania (badanie ATBK i badanie Caret) potwierdzające nieskuteczność, bardzo słabą wchłanialność, a nawet szkodliwość syntetycznych witamin.
Dziedziczenie – skłonności do nadmiarów i niedoborów mogą być dziedziczone.
Zadzwoń do nas lub napisz, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania (+48 693110752)