Tarnów, Kraków, Krynica-Zdrój, Nowy Targ
+48 693 110 752
Analiza pierwiastkowa włosa
Biomol

Badanie i analiza pierwiastkowa włosa, Biomol

Nowoczesne badanie stanu zdrowia opierające sią na analizie pierwiastkowej włosów. Badanie nie tylko pozwala diagnozować obecne dolegliwości pacjenta ale także dostarcza informacji związanej z potencjalnymi chorobami jakie mogą dotknąć pacjenta jeśli nie zostaną wprowadzone zalacena wskazówki żywieniowe.


Dlaczego analiza włosa, a nie krwi?

Analiza pierwiastkowa włosa jest testem laboratoryjnym określającym ilość pierwiastków we włosach. Pierwiastki we włosach są bardziej stężone niż w surowicy krwi (średnio 50 razy), np. ilość wapnia we włosach jest ok. 200 razy większa niż we krwi, a magnezu 30 razy. Udowodniono, że zachodzi bliska zależność między ilością pierwiastków we włosach i narządach wewnętrznych. Włosy są „dokumentacją” stanu wewnętrznego organizmu. Krew jest tkanką homeostatyczną i w razie braku pierwiastków w diecie pobiera je z narządów. Na podstawie analizy krwi nie można stwierdzić jakie jest ich nagromadzenie w tkankach. Stężenie pierwiastków we krwi może zmieniać się wraz z emocjami i porą dnia.

Biopierwiastki są wbudowane w strukturę włosa w trakcie wzrostu, a ich stężenie dostarcza informacji o ich zawartości w organizmie w dłuższym czasie ok. 2-3 miesięcy.

Dlaczego analiza pierwiastków śladowych?

Pierwiastki nie moga być wyprodukowane przez organizm, możemy je wprowadzić wyłącznie z pożywieniem i wodą. Są one niezbędne do ogromnej ilości przemian zachodzących w organizmie w każdym okresie naszego życia

Zalety analizy pierwiastkowej włosa

Bezinwazyjna i niedroga, zastępuje kilkanaście badań. Próbki włosów pobiera się łatwo i bezboleśnie. Można je przesyłać pocztą.

Włosy dostarczają informacji o składnikach przechodzących do nich z krwi oraz ze środowiska, które nas otacza (metale toksyczne).

Włosy zostały wybrane przez Światową Organizację Zdrowia i Agencję Ochrony Środowiska do oceny wpływu metali toksycznych na organizm.

Analiza pierwiastkowa włosów jest wygodną i nieinwazyjną metodą diagnostyczną umożliwiającą ocenę stanu odżywienia organizmu i można ją wykorzystać w:

 • profilaktyce
 • rehabilitacji
 • objawach przewlekłego zmęczenia i stresu
 • zatruciach metalami toksycznymi (ołów, glin, kadm, rtęć)
 • leczeniu otyłości
 • zaburzeniach dermakologicznych (wypadaniu włosów, bielactwo, łuszczyca)
 • planowaniu ciąży i jej przebiegu
 • długotrwałym wysiłku fizycznym (praca i sport)
 • zaburzeniach hormonalnych
 • zaburzeniach gastrologicznych (zespół złego wchłaniania)
 • zaburzeniach neurologicznych
 • zaburzeniach kardiologicznych
 • zaburzeniach układu odpornościowego (alergie)
 • wsparciu leczenia wielu chorób
 • doborze właściwej diety oraz indywidualnej suplementacji
 • ustaleniu indywidualnego programu odżywczego
 • wskazaniu tendencji chorobowych

Jak wygląda pełny proces przeprowadzenia badania tkanki włosa?

Cały proces badania składa się z trzech następujących kroków rozłożonych w czasie:

 1. Pobranie włosów pacjenta oraz wypełnienie ankiety. Proponujemy aby pobranie włosów oraz wypełnienie ankiety miało miejsce w naszym gabinecie. Uzyskają wtey Państwo dokładne informacje nt. badania oraz odpowiedzi na wszelkie pytania. Jeżeli obecność osobista jest niemożliwa prosimy o kontakt z nami oraz przesłanie włosów oraz ankiety pocztą
 2. Po otrzymanych wynikach z laboratoium (2-4 tygodni) zapraszamy Państwa na spotkanie oraz omówienie wyników.
 3. Aby dokładne wyniki jakie otrzymujemy przełożyły się na rzeczywistą poprawę zdrowia proponujemy Państwu dodatkowe ułożenie dedykowanego programu dietetycznego oraz wykupienie suguerowanej przez laboratorium oraz dietetyka suplementacji.

Wyniki analizy:

Otrzymasz czytelną, graficzną prezentację wyników, aż 30 pierwiastków i 17 proporcji, oraz opis zawierający interpretację Twoich wyników:

 • typ przemiany materii
 • omówienie proporcji odbiegających do normy
 • wskazanie tendencji chorobowych
 • indywidualny program dietetyczno-odżywczy oraz chronoselektywną suplementację naturalnymi preparatami odżywczymi, witaminami, minerałami, antyoksydantami, ziołami.

Otrzymany program ma na celu oczyszczenie organizmu i przywrócenie równowagi metabolicznej, taki stan zabezpiecza organizm przed chorobami. Przywrócenie równowagi metabolicznej jest elementem procesu leczenia każdej choroby. Poniżej przedstawione są dwie, przykładowe strony prezentujące poziom pierwiastków w organiźmie oraz wybrane, istotne proporcje jednych pierwiastków do innych.

Poziom pierwiastków w organizmieProporcje pomiędzy wybranymi pierwiatkami

Czy wiesz, że…

Niedobór wapnia, magnezu i żelaza w diecie powoduje nadmierne wchłanianie toksycznego ołowiu przez nasz organizm z wody, pożywienia i powietrza!

Nadmierne spożywanie samego wapnia może przyczynić się do osteoporozy i nadwagi!

Mała ilość chromu, wanadu i manganu, przy wysokiej proporcji Ca/Mg i Fe/Cu oraz niskiej proporcji Ca/P świadczy o niewłaściwej przemianie węglowodanów i może prowadzić do cukrzycy typu 2!

Stres powoduje lawinę reakcji biochemicznych. Odpowiedzią organizmu jest reakcja walki lub ucieczki. Wywołuje to w organizmie zmiany mobilizujące do wytwarzania energii. Organizm jest w stanie ciągłej gotowości, zużywając przy tym nadmierne ilości minerałów i witamin!

Co powoduje zachwianie równowagi pierwiastkowej w organizmie?

Spożywanie żywności przetworzonej, nadużywanie alkoholu, używek, złych tłuszczy. Niewłaściwe odchudzanie, złe nawyki żywieniowe.

Stres – powoduje uciekanie z organizmu skłądników odżywczych i złe ich przyswajanie.

Leki – niszczą skłądniki odżywcze, wchodzą w reakcje z żywnością i pomiędzy sobą tworzą nowe związki, wprowadzają metale toksyczne.

Zanieczyszczone środowisko, woda, gleba, powietrze.

Przyjmowanie niewłaściwych, często syntetycznych suplementów diety. Znane są badania (badanie ATBK i badanie Caret) potwierdzające nieskuteczność, bardzo słabą wchłanialność, a nawet szkodliwość syntetycznych witamin.

Dziedziczenie – skłonności do nadmiarów i niedoborów mogą być dziedziczone.

Zainteresowany badaniem?

Zadzwoń do nas lub napisz, chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania (+48 693110752)